GLOSSYBOX

Alice Stenlöf unboxar Beauty Circus

Vi lät superinfluencern Alice Stenlöf unboxa mÃ¥nadens Glossybox Beauty Circus  – ni fÃ¥r självklart ta del av hennes #glossymoment. LÃ¥t dig inspireras av denna snygga makeup som Alice skapade med produkterna frÃ¥n boxen!

 

Spoiler 1: Steve Laurant läppglans

Det ultimata läppglanset för dig som vill bära mer färg men som kanske inte riktigt vågar dig på ett rött läppstift dagtid. Superfint pigmenterad med det perfekta glanset!

Spoiler 2: Trifle Cosmetics Ögonskuggspalett

Blev så positivt överraskad när jag testade denna palett! Mycket pigment och superfina höstfärger. Funkar lika bra dagtid som kvällstid och storleken gör att den är perfekt att ta med i väskan över dagen eller i handbagaget inför resan.


Klart! De högpigmenterade skuggorna från Trifle Cosmetics kan enkelt byggas på för en mer intensiv look. Inte prenumerant än? Klicka här för att beställa boxen och få hem Alices produkter!

 



GLOSSYBOX

GLOSSYBOX

Beauty Editor